برای خواندن مطلب درباره خورشیدکلا به ادامه صفحه برید ...

برای خواندن مطلب درباره خورشیدکلا به ادامه صفحه برید ...

خورشیدکلا، روستایی می باشد از توابع قسمت مرکزی شهرستان گلوگاه در استان مازندران است. این روستا در دهستان آزادگان قراردارد و براساس سرشماری مرکز آمار کشور‌ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۰۷۱ نفر (۵۵۴خانوار) بوده ‌می باشد. خورشیدکلا از توابع شهرستان گلوگاه می باشد. این شهرستان در سال 86 از شهرستان بهشهر جداگردید. روستای خورشیدکلا حال بیش تر از 2400 نفر جمعیت دارد. رابینو در کتاب (مازندران و استرآباد ) می نویسد: «‌ با وجود اینکه واسمر ( مولف ) اکثری از بخش های اساسی جغرافیایی مازندران را توضیح و روشن نموده هنوز نکته های مشکل در آن زیاد می باشد. حد شرقی مازندران ( طبرستان ) به معنای اخص با استرآباد ( جرجان ) ظاهراً مدام در اطراف کلباد ( در کنار رودخانه ی کرند ) بوده و در آنجا خندقی وجود داشته ( جر کلباد ) که رشته باریک ساحلی در بین خلیج استرآباد و کوهستان را مسدود می ساخته. این رشته دیواری آجری و دروازه تمس را بیان نموده و گفته می باشد که مسافران ناگزیر بودند از آن عبور نمایند». آنچه در‌این کتاب بیان شده می باشد همان می باشد که اینک مرز استان های گلستان و مازندران می باشد. اینک روستایی که در غرب استان گلستان است روستایی می باشد به اسم کهنه کلباد. مازندران شرقی غالباً به مناسبت عنوان شاهزادگانش اسپهبد یا این که اسپهبدان خوانده گردیده در صورتیکه رستمداد را هم استنداریه می نامیدند. حد شرقی آن محدود می باشد به جرکلباد و شاه کوه ». گویش مازندرانی که یکی‌از زبان های قدیم فارسی می باشد حرف می‌زنند. در مازندران هیچگونه استحکامات جدید نظامی در‌این ایالت وجود ندارد. البته در عصر کهن قلاعی ساخته شده بود که مازندران را از تهاجم حفظ می کرد. این استحکامات عبارت بودند از: جر کلباد یا خندق کلباد که در طی پادشاهی کریم خان زند بوسیله محمدخان سوادکوهی که در آن موقع حاکم مازندران بود ساخته شد‌ه‌است. تا اشرف و حدود شرقی مازندران را تا از تاخت و تاز ترکمن ها مراقبت نماید. و همینطور حصار فرخان کبیر که شاید همان جر کلباد بوده می باشد».

خورشیدکلا 078941325

طبیعت خورشیدکلا

روستای خورشیدکلا از دهستان کلباد بخش بهشهر شهرستان ساری ، دربین شوسه و راه‌آهن. این دهکده در دشت جای‌دارد، با آب و هوای معتدل و مرطوب. آب آن از چشمه و محصولات آن برنج و غلات و مرکبات و صیفی و مختصر ابریشم است. کار اهالی زراعت و کرباسبافی می باشد. تمام این موارد افراد بسیاری را برای خرید زمین در خورشیدکلا، خرید ویلا در خورشیدکلا، فروش زمین در خورشیدکلا و فروش ویلا در خورشید کلا ترغیب کرده است. روستای خورشیدکلا نهایت زیبایی و دلنشینی می‌باشد. دارنده آب و هوای عالی و معتدلی می‌باشد که به همین دلیل مورد توجه و استقبال بسیاری از هموطنان ما در تمام نقاط کشور‌ایران قرار گرفته می باشد. دارای جنگل های بسیار زیبا و انبوهی می باشد. هنگامی که به‌این ناحیه بی سابقه در استان مازندران مسافرت می کنید سفری بسیار شادی بخش و خاطره انگیز برایتان می شود. پس توصیه ما به شما سفر به این منطقه ی زیبا و دلنشین در کنار عزیزانتان است. به دلیل زیبایی و طبیعت بکر خورشیدکلا در سال های اخیر مورد توجه خریداران و فروشندگان زیادی قرار گرفته است به همین دلیل برای خرید زمین در خورشیدکلا، فروش ویلا در خورشیدکلا، فروش زمین در خورشیدکلا و خرید ویلا در خورشیدکلا لحظه ای درنگ نکنید. شما عزیزان سالانه بخصوص در بهار و فصل تابستان می‌توانید به‌این منطقه زیبا سفر نمایید و از هرجای این ناحیه زیبا دیدن فرمایید و در انجا چند روزی یا این که حتی ماه ها سپری کنید و لذت ببرید. اکثر بخش های استان مازندران به جهت داشتن  آب و هوای معتدل و مرطوبی که دارد هرساله قشر متعددی از ایرانیان و افراد گردشگر و خارجی هم به‌این بخش های زیبا می آیند و از زیبایی ها و پارک ها، دریاها و جنگل های این مناطق دیدن می نمایند و لذت می‌برند.

خورشیدکلا 087856123521

آب و هوا

این قسمت از بخش ها بسیار زیبا و خوش آب و هوای استان مازندران هست که به دلیل آب و هوای خوبی که دارد و همینطور بخشها و روستاهای بسیار زیبایی که دارد مورد توجه و استقبال اکثری از مسافران و گردشگران شد‌ه‌است و سالانه مسافران متعددی به‌این منطقه ی زیبا در مازندران مسافرت می کنند و نهایت لذت را از این ناحیه می برند. آب و هوای عالی خورشیدکلا افراد بسیاری را برای خرید زمین در خورشیدکلا، خرید ویلا در خورشیدکلا، فروش زمین در خورشیدکلا و فروش ویلا در خورشیدکلا ترغیب کرده است.

خورشیدکلا 0846512545

آیین خورشیدکلا

آئین سحرخوانی در ماه مبارک رمضان بین ایرانیان مشترک می باشد ولی با دقت به پهناوری کشور‌ایران اسلامی و داشتن اقوامی متفاوت بافرهنگ‌ها و پیشینه‌ی تاریخی خاص، در هر استان و منطقه‌ای این آئین کمی گوناگون برگزار می شود. مردم مازندران هم با آداب و رسوم برگرفته از تاریخ دیرین خویش، این آئین را برگزار می‌کردند البته امروزه با ورود رسانه‌های صوتی و تصویری کم‌رنگ شد‌ه‌است. در روستای خورشیدکلا نیز این آیین در گذشته هم برگزار می شد، اشخاص خوش‌صدا و مناجات‌خوان و مداح اهل بیت، قبل از سحر در کوچه‌های روستا می‌چرخیدند و با صدای دلنشین سحرخوانی می‌کردند؛ هرچند امروز خودشان نیستند البته صدای آنها هنوز در گوش پیرمردان و پیرزنان خورشیدکلا می‌باشد. سحرخوانان با داشتن فانوسی بر دست در کوچه‌های بدون نور روستا می‌گشتند و عاشقانه و بی‌ریا سحرخوانی می‌کردند. روستای خورشیدکلا جزو دهستان آزادگان هست که در قسمت مرکزی شهرستان گلوگاه، استان مازندران در کشور‌ایران است. شهر گلوگاه بعنوان مركز شهرستان گلوگاه در 25 كيلومتري شرق بهشهر جای‌دارد اين شهر در كنار جاده آسفالته سراسري بهشهر – گرگان و راه آهن سراسري تهران – گرگان واقع گردیده‌است.

موقعیت جغرافیایی خورشیدکلا

با دقت به نقشه توپوگرافي،‌ اين شهرستان را مي توان به دو بخش كوهپايه اي و جلگه اي تقسيم كرد كه يك سوم از اراضي آن كوهپايه‌اي و جنگلي (كوهستاني) و دو سوم از اراضي آن در محدوده اراضي جلگه اي جای‌دارد. قسمت ساحلي در بخش شمالي شهرستان گسترش دارد و به طور ماسه زار و شوره زار مي‌باشد. قسمت جلگه اي حد فاصل بخش شمالي و كوهستاني واقع گردیده و اكثر روستاهاي پرجمعيت و همچنين شهر گلوگاه و فعاليتهاي اقتصادي و اجتماعي شهرستان در اين پهنه قرار می گیرند.كه در اين بخش 9 روستا استقرار دارد. قسمت كوهستاني اين شهرستان با پوشش جنگلي نمايان می باشد و بيشتر مساحت شهرستان را تشكيل مي دهد كه سكونت گاه ها به طور پراكنده و كم جمعيت مي‌باشد. در اين بخش 16 روستا واقع گردیده است. موقعیت عالی خورشیدکلا افراد بسیاری را برای خرید زمین در خورشیدکلا، خرید ویلا در خورشیدکلا، فروش زمین در خورشیدکلا و فروش ویلا در خورشیدکلا ترغیب کرده است.

خورشیدکلا 04789453215

سوغات خورشیدکلا

سوغات شمال در کنار تفریحاتی مثل نشستن در کنار ساحل و ماجراجویی در دل جنگل‌های انبوه از بزرگ‌ترین لذت‌های مسافرت به شمال می باشد. سوغات خورشیدکلا هم شامل تمام سوغات شمال می باشد. البته که تک تک شهرهای کشور‌ایران سوغات خاص خودشان را دارند البته اطمینان فرمایید سوغات شمال یک چیز دیگر می باشد. از خوراکی‌های بینظیر  مانند زیتون و رب انار و کلوچه و شیرینی‌های خوشمزه  تا انواع غذاهای گوناگون که در هر بخش و شهر متفاوت شمال، تنوع خاص خودش را دارد. جدا از صنعت های دستی گیلان و مازندران سوغات شمال مثل خرید مربای شقاقل یا این که چای تازه برداشت لاهیجان و روغن زیتون  رودبار از مهم‌ترین سوغات شمال می باشند.

شیرینی شمال

شیرینی یکی‌از مهم ترین سوغات شمال می باشد که در هر شهر و ناحیه می‌توان تنوع بسیار متعددی از شیرینی‌های محلی را پیدا کرد. در واقع در ابتدا سوغات شمال است که مسافران زیادی را به این منطقه می کشاند و مسافران بعد از دیدن این طبیعت بکر و زیبا برای خرید زمین در خورشیدکلا اقدام می کنند. از کلوچه و رشته خشکار معروف گرفته تا انواع و اقسام حلوا و نان محلی و شیرینی‌های متنوع که با مواد اولیه طبیعی و محلی جای خویش را در سبد سوغات شمال محفوظ نگه داشته اند.

خورشیدکلا 089452123580

خرید ویلا و آپارتمان در خورشیدکلا

حال که دانستید این روستا دارای زیباهای بسیاری برای جذب بازدیدکننده و سرمایه گذار است، باید بدانید علاوه بر این زیبایی ها خرید ویلا در خورشیدکلا و خرید آپارتمان در خورشیدکلا برای سرمایه گذاران و افرادی که تمایل به زندگی در این روستا را دارند ممکن است. خرید ویلا در این روستا از مزایای زیادی برخوردار است از جمله این موارد می توان به بهره مند بودن از زیبایی های طبیعت اطراف و سوغات خوشمزه و معرکه آن اشاره نمود.

خورشیدکلا 18974562185

خرید زمین در خورشیدکلا

احتمالا دیگر می دانید که در شهر و روستاهای شمالی علاوه بر امکان خرید ویلا و آپارتمان می توانید اقدام به خرید زمین کنید. یکی از روستاهای خوش آب وهوا و مناسب برای خرید زمین و سرمایه گذاری روی آن این روستا می باشد. خرید زمین در روستای خورشیدکلا به دلیل بهره مند بودن از آب و هوا و خاک حاصلخیر به شما این امکان را می دهد تا هم به ساخت و ساز ویلا و آپارتمان و هم به پرورش گیاهان و درختان بپردازید.