برای خواندن مطلب درباره نکا به ادامه صفحه برید ...

برای خواندن مطلب درباره نکا به ادامه صفحه برید ...

شهرستان نکاء یکی از این شهر ها بوده که به جهت کمتر شناخته شده بودن، فقط تحت عنوان مسیری برای رسیدن به مقصد مورد استفاده قرار میگیرد.چارلز فرانسیس مکنزی، او‌لین کنسول تجاری بریتانیا در رشت نیز که همین مسیر را دربین سالهای ۱۸۵۸ تا ۱۸۶۰ پیموده است در سفرنامه خود اینگونه می‌گوید. در سال (۱۸۵۹) از پلی گذشته وارد بلوک میان رود شدیم. در سمت چپ ما نارنج باغ و عمارت سر قرار داشتند و یه خرده بعد از آن راه از پل خطرناکی می گذشت. نکا بر سر راه اصلی ساری بهشهر قراردارد.

از نکا راهی به جنوب و به سمت کوه بالا می‌رود. در اولِ این راه ده کوچکی به نام قرمرض قرار دارد که چشمه آب معدنی آن (به باور اهالی) شفا بخش میباشد. در انتهای این راه و در بالای کوه، دریاچه کوچک و زیبای استخر پشت (اسطلخ پشت) در جوار روستایی به همین اسم قرار دارد. امروزه نکا به نیروگاه برق حرارتی و کارخانه کشتی سازی صدرا معروف است . چنانچه می خواهید با این شهر و جاذبه های گردشگری آن بیش تر از پیش آشنا شوید، با ما همراه باشید.

نکاء 089745641215

تاریخچه نکاء

نکا، یکی از شهرستان های استان مازندران بوده که از شرق با بهشهر و از غرب با ساری همسایه میباشد و در ۲۸ کیلومتری ساری قراردارد. از میان این شهر رودی با اسم رود نکا عبور کرده و بعد از آن به دریای خزر جاری می شود. به جهت موقعیت جغرافیایی شهر نکا که در دشت واقع شده، دارای آب و هوایی مرطوب و معتدل میباشد.
به جهت آب و هوای مناسب و دلچسب شهر نکا، بهترین زمان مسافرت به‌این شهر فصول بهار و تابستان بوده و می توان در‌این ایام از سال بهترین لذت را در‌این شهر تجربه کرد. اسم نکاء را به صورت (نیکاح)  هم آورده‌اند که به معنای شهر و آبادی کوهستانی یا این که سرزمینی که در آن خیزران یا نوعی نی می روید یا آبادی جایگاه (الهه ناهید) میباشد. در داده‌های منابع تاریخی و جغرافیایی تا دوره قاجار اطلاع دقیقی درباره نکا وجود ندارد، ولی در منابع جغرافیا نویسان قرون اولیه اسلامی از شهری به نام (مهربان) یا در حوالی نکا امروزی یاد شده است.
منطقه‌ای که الان نکا نامیده می شود در طی ۷۰ سال اخیر ازتوسعه محله یا روستای«تاریخ محله» جنب پلی بر روی رودخانه نکا، به وجود آمده‌است . نکا در منطقه‌ای کاملا دشتی جای دارد و دارای آب و هوای آن معتدل و مرطوب میباشد. مجسمه و ظروف چوبی، حصیربافی، سفال و دست باف‌ها از مهم‌ترین صنایع دستی نکا به شمار می آیند.

نکاء 095632325465

مراکز دیدنی شهر

آب معدنی قر مرض، دریاچه استخر پشت- ناحیه هزار جریب- غار باستانی کمیشان-برج آرامگاهی امامزاده عبدالله – جنگل‌های نکا در درون نکا و امامزاده یحیی نزدیک روستای سیکا از مشهور‌ترین بخش های شهرستان نکا به شمار می‌آیند.
دریاچه طبیعی روستای استخر پشت که در سی و پنج کیلومتری شهر «نکا» جای‌دارد، روزگاری با نیزارهای حاشیه خودنزدیک به بیست هکتار از فضا اطراف را پوشش می‌داد. در چندین دهه اخیر به جهت بی توجهی به این منبع طبیعی نادر حجم آن به چهارهکتار تقلیل یافته و روز به روز از آن کاسته می شود. این دریاچه کوچک و گمنام با مردابهای اطراف خود چشم انداز رؤیایی را در منطقه پدید آورده‌است که در اولین نگاه هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. دریاچه استخر پشت که آب آن به صورت غیر محسوس از کف دریاچه تأمین می‌شود، سالهای سال میباشد که برای آبیاری دست‌کم ۵۰ هکتار از شالیزارهای روستاهای همسایه مورد استفاده قرارمی گیرد.

مرداب اطراف این دریاچه روزگاری دراز پناهگاه امنی برای پرندگان بومی خصوصاً اردک‌های وحشی بود ولی متأسفانه در چند سال اخیر به جهت تهاجم شکارچیان مجاز و غیرمجاز به این زیست گاه و کشتار این پرندگان قشنگ، نسل آن ها در معرض انقراض جدی قرار گرفته‌است . درباره دریاچه طبیعی استخر پشت که بومیان ناحیه به آن (اسطل)می گویند، افسانه‌های بی شماری نقل شده و اشعاری در وصف آن سروده شده است.ولی هنوز هم زیبایی خاصی داراست که هر ساله پذیرا مسافرای متعددی از تمام نقاط ایران میباشد.

دریاچه استخر پشت

دریاچه استخر پشت اسم گودالی بزرگ و دایره ای شکل میباشد که در روستای استخر پشت نکا و در بین دره رودخانه زارم قرار دارد. اطراف این دریاچه پر از کشت زار های برنج و همینطور نیزار بوده که چشم انداز زیبایی را خلق نموده است.

نکاء 087451554

غار گمیشان نکاء

در فاصله ۵ کیلومتری از شهر نکا و در محل روستای خانه سر، غاری با اسم غار گمیشان جای‌دارد. باستان شناسانی که از سال ۱۳۶۷ بر روی این غار، پژوهش های باستان شناسی خود را آغاز کرده اند، عمر آن را به حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار سال قبل نسبت داده و معتقد هستند که پیشینه این غار به عصر فراپارینه سنگی می‌رسد. در محوطه اطراف غار که یکی‌از محل های تاریخی ایران و شهر نکا بشمار می آید، تا به امروز بیش از چند هزار تکه های استخوان و همینطور هزاران ابزارآلات سنگی یافت شده و همچنین در عملیات های باستان شناسی، یک سری ظروف سفالی نیز یافت شده که نشانگر عمر تاریخی سکونت در‌این منطقه است .

چشمه آب معدنی قرمرض

میان کوه های زیبا و سرسبز هزار جریب و در ۱۰ کیلومتری شهر نکا، چشمه آب معدنی با اسم قرمرض وجود دارد. آب این چشمه به جهت برخورداری از مواد و املاح معدنی فراوان، خواص درمانی بسیاری داشته و همه روزه گردشگران و اهالی محلی برای بهره مندی از خاصیت درمانی آن به‌این منطقه سفر می نمایند.
این چشمه و مناطق خوشگل و طبیعی آن، از پیشین تحت عنوان یکی از محل های مورد علاقه طبیعتگردان بشمار رفته و همواره اشخاص بسیاری این محل را برای تفریح و سپری کردن لحظاتی خاطره انگیز انتخاب می نمایند.

نکاء 07846512

آبشار دزده

در ۳ کیلومتری روستای درویشان شهرستان نکا، آبشاری قشنگ میان مزارع و همچنین جنگل درختان پهن برگ با اسم آبشار دزده قراردارد. آبشار دزده یکی‌از پر آب ترین آبشار های ناحیه بشمار آمده و حوضچه ای بسیار عمیق دارد. این آبشار از فاصله ۵ متری و از میان دو صخره سنگی جاری شده و همینطور در انتهای آن حوضچه ای با ارتفاع ۱۵ متر قراردارد. برای رسیدن به‌این آبشار خوشگل و چشم انداز های بی نظیر آن، بایستی نکا را در مسیر پایین زرندین ترک کرده و بعداز عبور از روستای بالا زرندین مسیر غارمرض را ادامه داد و بعداز رسیدن به روستای سه کیله وارد جاده فرعی روستای درویشان شد. آبشار دزده یکی‌از پر آب ترین آبشار های ناحیه بشمار می آید و ۱۶ دقیقه تا نکا فاصله دارد.

نکاء 847518749

آبشار سه کیله

آبشار سه کیله در مسافت سه کیلومتری روستای سه کیله و در میان درختان جنگلی قراردارد. این آبشار حدود ۳۰ متر ارتفاع دارد که از بلندای صخره‌ای صیقلی به پایین می‌ریزد و همجواری گیاهان با جریان آب، چشم انداز‌ فوق‌العاده زیبایی را خلق کرده است. آبشار سه کیله در بهار پرآب می شود و جذابیتی دوچندان پیدا می‌نماید.
ساحل و طرح ساحلی مروارید نکا در مسافت ۲۵ کیلومتری از شهر نکا و در مجاورت دریای زیبای مازندران، یکی‌از کم نظیر ترین سواحل ایران جای‌دارد که همه ساله مسافران و گردشگران بسیاری به‌این نقطه مسافرت می کنند. در‌این ساحل امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، دوش آب، اتاق های ثابت برای اقامت شبانه روزی، آلاچیق های قشنگ، پارک کودک، تجهیزات قایق سواری، قهوه خانه، بوفه و نیز همگی ما یحتاج ضروری مسافران برای رفاه آن ها آماده شده است.

نکاء 874523121

سوغات نکا

در مسافرت به شهر نکا می توان برای سوغات اقلامی نظیر مجسمه و ظروف چوبی، حصیربافی، سفال و دست باف‌هایی قشنگ را تهیه کرد. همینطور در این شهر شیرینی های سنتی و محلی دلچسبی نطیر اسبه حلوا نیز می توان تهیه کرد و تحت عنوان سوغات به شهر و دیار خود برد. در پایان چنانچه تا کنون به این شهر سفر کرده اید و تجربه ای شیرین از این شهر به یادگار دارید و یا این که از ساکنین این شهر زیبا هستید،ارزش بهره بردن از این شهر زیبا و سر سبز را غنیمت بشمارید.

خرید ویلا در نکاء

خرید ویلا در نکاء یکی‌از خواسته های عاشقان مسافرت به شهر های شمالی و زندگی در آب و هوای معتدل آن میباشد. تصور این که با خرید ویلا در نکاء و در اختیار داشتن یک ویلای خوشگل با تجهیزات مناسب، که هر موقع از سال یا این که در ایام تعطیلات بتوانیم در آن زندگی کنیم، رویایی میباشد. با ماشینی شدن زندگی ها، نیاز بیشتری به نزدیکی با طبیعت و دستیابیبه آرامش از دریا، جنگل، کوهستان و … داریم. خرید ویلا این وضعیت را برای ما فراهم می نماید. ولی افراد سودجویی درپی سوءاستفاده از این موضوع هستند. در سال های اخیر، تعداد زیادی از اشخاص با شیوه های متفاوت تبلیغاتی و بازاریابی برای خرید ویلا در نکاء و فروش ویلا در نکا به دام این افراد طماع افتاده و دچار ضرر مالی شده اند.

ویلا ساحلی

یکی‌ از زیبا ترین و به تعبیری، مشهور ترین نوع ویلا، ویلای ساحلی میباشد. ویلا های ساحلی در فاصله کمی تا دریا قرار گرفته و عموما دسترسی و دید مستقیم به ساحل دارا‌هستند. باد ملایم خنک ساحلی از دریا به ویلای ساحلی می تابد و صدای آرامش بخش امواج، روح ساکنین ویلای ساحلی را نوازش می نماید. نکته قابل توجه در هنگام بررسی، انتخاب و خرید ویلای ساحلی، دقت به رعایت اصول مهندسی در ساخت و رعایت مسافت ایمن تا خط دریا میباشد. بعضی از ویلا های ساحلی به صورت غیر مجاز در محدوده خطر یا این که سواحل عمومی بنا شده اند که با دستور تخریب مقام قضایی روبرو می‌شوند.

ویلا جنگلی

همان گونه که از اسم این ویلا بر می آید، ویلا جنگلی در مسافت کمی از جنگل و در جوار آن بنا شده است.

نکاء 89745321215

مزایای سرمایه گذاری در نکاء

سرمایه گذاری: خرید ویلا در نکاء و فروش ویلا در نکا، یکی‌از روش های مطمئن سرمایه گذاری و حفظ قیمت دارایی ها میباشد. با خرید ویلا می توان از کاهش ارزش سرمایه در قبال تورم خودداری نمود. لذا اگر قصد سرمایه گذاری در حوزه املاک را دارید، خرید ویلا در نکا و فروش ویلا در نکا، خرید زمین در نکا و فروش زمین در نکا و همچنین خرید اپارتمان در نکا، یکی‌از گزینه های پیشنهادی به شما است .
آسودگی خاطر از در اختیار داشتن مکان شخصی در تمام ایام سال: آیا تا به اکنون برای شما پیش نیامده که برنامه یک سفر هیجان آور به شمال را چیده باشید و بعد از ورود به منطقه مورد نظر با مشکل اجاره ویلا و یافتن ویلای مناسب روبرو شده باشید؟ بهترین راه‌حل این مشکل این میباشد که با یه خرده برنامه ریزی مالی، طرح خرید ویلا در یکی‌از مناطق خوش آب و هوا را بچینید.

کلام آخر

در مجموع ویلاها به چندین دسته تقسیم می شوند. ما در‌این مقاله درباره‌ی خرید ویلای ساحلی در نکا و فروش ویلا در نکا، خرید زمین در نکا و فروش زمین در نکا، همجنین خرید اپارتمان در نکا و مزیت های آن توضیحات و نکات مورد نیاز را ارائه دادیم. ویلا ساحلی در شمال در درون شهر و در خط ساحلی بنا شده اند با دقت به مطالبی که طول مقاله گفته شد خرید ویلای ساحلی مزایای بسیار متعددی دارد. جاذبه ‌های بی نظیر و چشمگیری در بخشهای ساحلی وجود دارند. به همین دلیل ویلاهای ساحلی جزو گران‌قیمت ترین ویلاها شناخته می ‌شوند. به این ترتیب برای خرید ویلای ساحلی نیازمند سرمایه اولیه بیشتری می باشید.

در مجموع ویلاهای ساحلی بسیار زیادی در جای جای کشور ایران به ویژه در شهرهای شمالی و در کناره دریای خزر وجود دارند. چشم انداز بی نظیر این ویلاها خاطرات جذابی را برای شما به یادگار می‌گذارد. همینطور آب و هوای مطبوع و دلپذیر مناطق ساحلی برای زندگی فرصت بسیار مناسبی را مهیا میکند. همچنین با فروش زمین در نکا ، فروش ویلا در نکا و خرید اپارتمان در نکا و فروش ان می توانیم به ططور کلی وارد یک سرمایه گزاری موفق شویم.