معرفی ۴ جاذبه بی همتای خورشیدکلا که هنگام سفر باید از آن ها دیدن نمایید

28 دی 1401
0 دیدگاه
خورشیدکلا 05646512564

خورشیدکلا یک روستای بزرگ در دل دامنه های سرسبز البرز در شمال کشور ایران واقع در شهر ساری استان مازندران است. قدمت این روستای بزرگ به قرن ها پیش بر می گردد جایی که محل پادشاهی سلسله های مختلف بر ایران بوده است. این روستا از نظر امکانات محیطی دارای زمین های بکر جهت انجام فعایت های مختلف در راستای بهبود صنعت گردشگری و حمایت از توریسم های خارجی و داخلی می باشد.

روستای خورشیدکلا مانند اکثر روستاهای شمال کشور به دنبال موقعیت جغرافیایی عالی خود از مواهب بسیاری بهره مند است مواهبی که هر کدام به عنوان یک مغناطیسم در جهت ربایش مسافران به خوبی عمل می کنند.

طبیعت خورشیدکلا

طبیعت منحصربه فرد این منطقه و وجود شالیرارهای سرسبز باعث افزایش کیفیت پوشش گیاهی این منطقه شده است. هنگام ورود به این روستا آن چیزی که چشم ببینده را به خود جلب می کند طیف رنگ سبزی است که بر منطقه خورشیدکلا پادشاهی می کند.

عمده طبیعت خورشیدکلا را جنگل های انبوه این منطقه که بر روی زمین های ناهموار و در کوه ها و دره ها بوده تشکیل داده است، جنگل های که در آن می توان شاهد انواع گوناگون درخت با برگ ها و ظواهر مختلف بود. البته شاید هنگام جنگل گردی و طی یک مسافت طولانی شاهد درختان یک شکل و یک خانواده بود اما هر چه به سمت جلوتر حرکت کنیم می توانیم گونه های دیگر را نیز مشاهده کنیم.

رودخانه، آبشار و چشمه های خورشید کلا

آب عنصری ارزشمند در میان اقوام و ملت های مختلف از ابتدای زندگی بشر تا به اکنون بوده است، بنابراین هر کجا که رودخانه، آبشار و یا چشمه ای وجود داشته باشد قطعا مسافران آن را به عنوان هدف گردشگری خود انتخاب می کنند تا بتوانند با در کنار آب ماندن و نگاه کردن به جریان سیال آب، به یک ارامش و یک حس زیبا دست پیدا کنند.

وجود همه این عوامل در روستایی مانند خورشیدکلا سبب ارزشمندی زمین این منطقه برای ساخت ساز می شود، ساخت و سازی که عموما با انتخاب یک خانه ویلایی در دل این منطقه کوهستانی ختم می شود، شاید افراد پیش خود به این باور رسیده باشند که سرمایه گذاری در یک منطقه روستایی برباد دادن پول آن هاست. اما باید به جرات گفت که این یک باور غلط است زیرا روستایی مانند خورشید کلا که پر از جاذبه و موقعیت های طبیعی عالی برای جذب افراد مختلف بوده و یک فضای عالی برای گذراندن تعطیلات در این بخش مهیا است می تواند یک امتیاز با ارزش تلقی شود.

خورشید کلا بر اساس امتیازهایی که دارد، ارزش زمین به روز در این منطقه زیاد می شود و بر اساس نزدیکی این منطقه با شهر بزرگ مازندران یعنی شهر ساری موقعیت ویژه ای به دست آورده است. همه این موارد می تواند فضای خورشید کلا را برای یک سرمایه گذاری ایده ال و ساختن یک ویلا با سبک عای مختلف هموار کند، به علاوه شرایط آبی و خاک حاصلخیز این منطقه باعث شده که بتوان ویلاهایی ساخت که به ازای زمین و خانه های آن حیاط و درختان آن نیز ارزشمند و حامل آورده مالی برای مالک باشد.

 

ارسال دیدگاه