آبشار سمبی کجاست؟ جاهای دیدنی اطراف | زمان بازدید | عکس

24 دی 1402
0 دیدگاه
آب خروشاان آبشار سمبی، یکی از جاهای دیدنی مازندران 486976

آیا می‌دانید آبشار سمبی کجاست؟(:

در این مقاله به آبشار سمبی سفر می‌کنیم و اطلاعات کافی در اختیارتان قرار می‌دهیم پس با ما همراه باشید(:


آبشار سمبی کجاست؟

این آبشار، یکی از شاهکارهای طبیعی استان مازندران، در دامنه‌های طبیعتی ویرانه آبادی قرار دارد این آبشار در نزدیکی روستای یخکش واقع شده و در بخش هزار جریب منطقه یانه شهرستان بهشهر به چشم می‌خورد. روستای یخکش حدود ۵۴ کیلومتر شرقی شهر بهشهر واقع شده و در ارتفاعات منطقه واقع گرفته است.
برای دسترسی به آبشار، می‌توانید از سه مسیر اصلی از شهرهای بهشهر، خلیل شهر و گلوگاه استفاده کنید هر سه مسیر شامل جاده‌های آسفالت و خاکی با تنوع جنگلی و طبیعت بکر هستند. در هر مسیر، حدود ۵ کیلومتر از جاده خاکی و ۱۵۵۰ متر از مسیر پیاده‌روی با تنوع جنگلی باید طی شود.

آدرس دقیق آبشار سمبی: شهرستان بهشهر، خیابان توسکا چشمه

آدرس دقیق آبشار سمبی روی نقشه 14568746
برای دسترسی به آدرس دقیق آبشار سمبی روی نقشه کلیک کنید

ویژگی آبشار سمبی

این آبشار در منطقه شمالی با ارتفاع ۲۰۰ متر، از کوه‌های زیبا سرچشمه می‌گیرد و از طریق جنگلی خلاب به یک رودخانه شفاف تبدیل می‌شود.در اطراف آبشار، تنوع چشمگیر درختان مانند انجیلی، سرخ‌دار و موزی، با احساسی از جادو و جدیدیت مختلف را ایجاد می‌کند. حیات وحش غنی این منطقه نیز با وجود حضور پلنگ، روباه، گرگ و پرندگانی همچون کبک، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی می‌سازد.

مشخصات آبشار سمبی:

  • ارتفاع: 200 متر
  • گونه های درخت: انجیلی، سرخ‌دار و موزی
  • گونه های حیوانات: پلنگ، روباه، گرگ و پرندگانی همچون کبک
آب خروشاان آبشار سمبی، یکی از جاهای دیدنی مازندران 486976
ریزش آب بر فراز صخره های عظیم آبشار سمبی

جاهای دیدنی اطراف آبشار سمبی

آبشارخروشان و سرسبز اسپه او، یکی از جاهای دیدنی بهشهر 415687
طبیعت زیبا و دیدنی آبشار خروشان اسپه او در آغوش جنگل سرسبز

بهترین زمان بازدید از آبشار سمبی

بهترین زمان برای بازدید از این آبشار در شهر بهشهر به ویژه در هماهنگی با بهترین زمان مسافرت به شمال کشور گره خورده است. آب و هوای دلپذیر بهار ممکن است شلوغی و ترافیک در شهرهای شمالی را افزایش دهد، اما هزینه‌های مسافرت در این فصل، به ویژه در ایام نوروز، بسیار بالاست و ممکن است با کمبود اقامتگاه مواجه شوید. اگر ترافیک و هزینه‌ها برای شما مهم نیستند و به دنبال تجربه خاصی از آبشار سمبی هستید، بهار همچنان زمان مناسبی برای بازدید است. فصل پاییز با هزینه‌های کمتر و مناظر زیبا از جنگلها و رودخانه‌ها، به عنوان یک فصل معتدل و دلپذیر برای سفر به شمال شناخته می‌شود. فصل زمستان اگر به دنبال سفر ارزان‌تر به شمال هستید، مناسب است، اما باید با سرمای شدید و برف‌زدگی در جاده‌ها محسوب کنید همچنین، بعضی از جاذبه‌ها ممکن است در این فصل بسته باشند.

زمان مناسب برای سفر به آبشار سمبی:

فصل بهار

بازدید وعکاسی آقا از آبشار سمبی 458746
بازدید و عکاسی گردشگر از آبشار سمبی پر تلاطم

ارسال دیدگاه