5 نکته اصلی در سرمایه گذاری با خرید زمین از دید سرمایه گذاران بزرگ

30 دی 1401
0 دیدگاه

اگر در دنیای سرمایه گذاری و خرید و فروش شخص ریسک پذیری نیستید بهترین گزینه برای شما خرید زمین میباشد

سرمایه گذاری با خرید زمین از سود بالایی بهره مند است اما لازمه آن برخورداری از نکاتی مهم و اصولی است که میتواند شما را به سودآوردی با کمترین ریسک و دردسر برساند.اگر شما هم با خرید زمین در جویبار و هر شهر دیگری قصد ورو به این بازار را داشته مطالعه این نکات ضروری برای شما واجب است.

 هدفتان از خرید زمین چیست؟

از مهم ترین آیتم های لازم در نظر گرفتن هدفتان از خرید زمین می باشد.با قصد پرداختن به امور کشاورزی باید زمینی را در نظر بگیرید که از خاک حاصلخیز مناسب کشت برخوردار باشد پس زمین های وسط شهر به دردتان نمیخورد و یا اگر خواهان ساخت و ساز ملک های لاکچری و با امکانات باشید باید زمینی را در انتخاب کنید که به مرکز شهر نزدیک بوده تا هنگام فروش سود بیشتری از آن دریافت کنید.

سرمایه گذاری با خرید زمین 41685468416854165841584

توجه به ابعاد زمین

اگر قصد خرید زمین با هدف ساخت و ساز یک ملک را دارید، باید به بعضی از موارد مهم توجه کنید. یکی از این موارد، ابعاد زمین است که باید با توجه به نوع ملکی که قصد دارید ساخته و همچنین نوع استفاده از محوطه، انتخاب شود.

در صورتی که قصد ساخت خانه ای با معماری باز و بدون محدودیت در دکوراسیون دارید، بهتر است زمینی با ابعاد استاندارد و مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

علاوه بر این، باید به ابعاد زمین به گونه ای توجه کنید که بتوانید محوطه‌ای را برای خود در نظر بگیرید. این امر در قیمت گذاری ملک شما در آینده تاثیرگذار است. همچنین، توجه به نوع خاک و امکانات دیگر مثل دسترسی به امکانات عمومی نیز در انتخاب زمین مناسب مهم است.

توجه به امتیازات موجود در زمین

یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید هدفتان از خرید زمین است. در صورتی که قصد کشاورزی دارید، بهتر است زمینی با خاک حاصلخیز و مناسب برای کشت را انتخاب کنید. به عنوان مثال، زمین های وسط شهر در این مورد مفید نیستند. اگر هدفتان ساخت و ساز ملک با امکانات لاکچری است، بهتر است زمینی را در مکانی انتخاب کنید که به مرکز شهر نزدیک باشد تا در هنگام فروش، سود بیشتری بدست آورید. برای اینکه از خرید زمین با بهترین شرایط بهره ببرید، به نکاتی مانند اندازه زمین، شکل آن، امکانات موجود در زمین، محل قرار گیری و دسترسی به آن و نزدیکی به اماکن عمومی نیز توجه کنید. به علاوه، این نکته را هم در نظر داشته باشید که احتمال وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و… نیز باید در انتخاب زمین دخیل شود.

سرمایه گذاری با خرید زمین 498846416841698549685

موقعیت جغرافیایی زمین

اگر زمین مورد نظرتان مسکونی میباشد حفظ امنیت ساکنین آینده آن از مهم ترین نکات هنگام خرید به شمار می آید  . از نمونه زمین هایی که در شمال کشور به وفور یافت میشود زمین های نزدیک رودخانه و یا زمین هایی در ارتفاعات و کوهپایه ها میباشد که ممکن است به علت زیبایی که از دیدن رودخانه نصیبتان میشود گول زننده باشد اما در نظر داشته باشید که در صورت وقوع سیل و زلزله ممکن است خسارات جبرات ناپذیری گریبان گیرتان شود و یا حتی با دستود شهرداری منطقه مجبور به تخریب و ترک ملکتان شوید

توجه به داشتن سند

در سرمایه گذاری با خرید زمین هم همانند تمامی سرمایه گذاری ها ممکن اسیت به تور کلاهبرداران و افرا سودجو بخورید پس حتما از وجود سند زمین حصول اطمینان داشته باشید و حتما بین انواع سند ها، سند مذکور را از لحاظ اوقافی بودن بررسی فرمایید.

اگر تازه پا به دنیای سرمایه گذاری در این زمینه گذاشتید حتما در مورد نکات حقوقی حین خرید و فروش زمین با افراد کاردان و مشاورین املاک مشورت کنید تا ضرری محتمل نشوید و بتوانید در این زمینه بیشترین سودآوری را داشته باشید.

ارسال دیدگاه