5 نکته اصلی در سرمایه گذاری با خرید زمین

30 دی 1401
0 دیدگاه
زمین کشاورزی زیر نور خورشید 968546854

اگر در دنیای سرمایه گذاری و خرید و فروش شخص ریسک پذیری نیستید بهترین گزینه برای شما خرید زمین میباشد.

سرمایه گذاری با خرید زمین از سود بالایی بهره مند است اما لازمه آن برخورداری از نکاتی مهم و اصولی است که میتواند شما را به سودآوردی با کمترین ریسک و دردسر برساند.اگر شما هم با خرید زمین در جویبار و هر شهر دیگری قصد ورود به این بازار را داشته مطالعه این نکات ضروری برای شما واجب است.

هدفتان از خرید زمین چیست؟

از مهم ترین آیتم های لازم، در نظر گرفتن هدفتان از خرید زمین می باشد؛با قصد پرداختن به امور کشاورزی باید زمینی را در نظر بگیرید که از خاک حاصلخیز مناسب کشت برخوردار باشد پس زمین های وسط شهر به دردتان نمیخورد و یا اگر خواهان ساخت و ساز ملک های لاکچری و با امکانات باشید باید زمینی را در انتخاب کنید که به مرکز شهر نزدیک بوده تا هنگام فروش سود بیشتری از آن دریافت کنید.

نمایی از زمین کشاورزی در جویبار
“نمایی از محصولات زمین کشاورزی در جویبار”

توجه به ابعاد زمین

در هنگام خرید زمین با هدف ساخت و ساز یک ملک، نکات مهمی برای توجه و رعایت وجود دارد. یکی از این نکات، ابعاد زمین است. باید ابعاد زمین را براساس نوع ملکی که قصد ساخت آن را دارید، انتخاب کنید.

اگر قصد ساخت خانه‌ای با معماری باز و بدون محدودیت در دکوراسیون دارید، بهتر است زمینی با ابعاد استاندارد و مناسب را برای خرید انتخاب کنید. این ابعاد باید به گونه‌ای باشد که بتوانید باغچه‌ای یا فضای دیگری را در نظر بگیرید. این امر همچنین در قیمت گذاری ملک شما در آینده تأثیرگذار است.

توجه به امتیازات موجود در زمین

در هنگام خرید زمین، توجه به امتیازات موجود در زمین می‌تواند بسیار مهم و مفید باشد. امتیازات زمین ممکن است به شما امکانات و مزایای اضافی ارائه کند و به ارزش و استفاده‌پذیری آن زمین افزوده شود. در زیر به توضیحاتی درباره توجه به امتیازات زمین در هنگام خرید اشاره می‌کنم:

امتیازات ساختمانی:

برخی امتیازات ساختمانی شامل مواردی مانند تعداد طبقات مجاز برای ساخت، ضوابط و محدودیت‌های ساختمانی، نسبت ساخت به زمین (شاخص ساخت) و مجوزهای لازم برای ساخت و ساز است. این امتیازات می‌توانند تأثیر قابل توجهی در توسعه و احداث ساختمان داشته باشند.

امتیازات زیرساختی:

ممکن است زمین امتیازات زیرساختی مانند دسترسی به خدمات شهری (آب، برق، گاز، فاضلاب)، امکانات ارتباطی (فیبر نوری، اینترنت پرسرعت) و حمل و نقل عمومی داشته باشد. این امتیازات می‌توانند در کیفیت زندگی و راحتی استفاده از زمین تأثیرگذار باشند.

امتیازات منطقه‌ای:

ممکن است زمین در منطقه‌ای با امتیازات خاص و ویژگی‌های منحصربه‌فرد قرار داشته باشد. این امتیازات می‌توانند شامل نزدیکی به مناطق تفریحی، پارک‌ها، مراکز خرید، مدارس و دسترسی آسان به محل‌های مهم دیگر باشند که به شما ارزش افزوده ورود به این منطقه را می‌دهند.

در همه موارد، بررسی و ارزیابی امتیازات زمین قبل از خرید ضروری است. با مشاهده و تحلیل این امتیازات، می‌توانید تصمیم به خرید یا عدم خرید زمین را با اطمینان بیشتری بگیرید و از سرمایه‌گذاری خود بهترین بهره را ببرید.

محصولات آماده برداشت در زمین های کشاورزی جویبار 41658854
“محصولات آماده برداشت در زمین های کشاورزی جویبار”

موقعیت جغرافیایی زمین

اگر زمین مورد نظرتان مسکونی میباشد حفظ امنیت ساکنین آینده آن از مهم ترین نکات هنگام خرید به شمار می آید  . از نمونه زمین هایی که در شمال کشور به وفور یافت میشود زمین های نزدیک رودخانه و یا زمین هایی در ارتفاعات و کوهپایه ها میباشد که ممکن است به علت زیبایی که از دیدن رودخانه نصیبتان میشود گول زننده باشد اما در نظر داشته باشید که در صورت وقوع سیل و زلزله ممکن است خسارات جبرات ناپذیری گریبان گیرتان شود و یا حتی با دستود شهرداری منطقه مجبور به تخریب و ترک ملکتان شوید.

توجه به داشتن سند

در سرمایه گذاری با خرید زمین هم همانند تمامی سرمایه گذاری ها ممکن اسیت به تور کلاهبرداران و افراد سودجو بخورید پس حتما از وجود سند زمین حصول اطمینان داشته باشید و حتما بین انواع سند ها، سند مذکور را از لحاظ اوقافی بودن بررسی فرمایید.

اگر تازه پا به دنیای سرمایه گذاری در این زمینه گذاشتید حتما در مورد نکات حقوقی حین خرید و فروش زمین با افراد کاردان و مشاورین املاک مشورت کنید تا ضرری محتمل نشوید و بتوانید در این زمینه بیشترین سودآوری را داشته باشید.

ارسال دیدگاه