برای خواندن مطلب درباره جویبار به ادامه صفحه برید ...

برای خواندن مطلب درباره جویبار به ادامه صفحه برید ...

سفر به شهر ساحلی جویبار شهر نهرهای ایران یک خاطره به یاد ماندنی است که در هیچ سفری تجربه نخواهید کرد. این منطقه با سابقه‌ای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی فراوانی توانسته از مناطق مهم سرمایه گذاری مبدل شود. وجود نهرهای زیادی که از این شهر به دریای خزر سرازیر می‌شوند، باعث شده که نام جویبار را بر روی آن بگذارند.

جویبار کجاست؟

شهر جویبار از مناطق مرکزی استان مازندران محسوب می شود که تا چند دهه گذشته بخشی از شهرستان قائم شهر به شمار می رفت. جویبار در ضلع جنوب دریای خزر و در فاصله ۲۳ کیلومتری از مرکز استان قرار داشته که به عنوان پایتخت و مهد کشتی ایران نامگذاری شده است.

جاذبه های دیدنی

خشت پل

پل آجرى دارای پنج چشمه جناقی به طول ۵۸ متر و در عرض ۱۰ متر که به خشت پل نیز معروف است، در فاصله ۵ کیلومترى شهرستان جویبار بر فراز رودخانه سیاهرود در دوران  ساخته شده است. ارتفاع پل از بلندترین نقطه تیزى طاق تا سطح آب رودخانه ۵ متر است. پایه‌هاى پل در جهت مخالف جریان آب داراى موج‌ شکن‌هاى مثلثى شکل است. شما می توانید بازار های روز و تب و تاب مردم را بر روی این پل شاهد باشید.

 جویبار 074897465315

ساحل چپکرود

طولانی ‌ترین ساحل دریای خزر ساحل چپکرود است. این ساحل به دلیل شرایط طبیعی یکی از سالم ‌ترین ساحل‌های استان مازندران است. در این ساحل امکانات رفاهی مناسبی مانند رستوران، آلاچیق‌های تابستانی و پارک ساحلی با وسایل بازی و ورزش قرار دارد. همچنین این ساحل مکان بسیار مناسبی برای پیاده ‌روی و دوچرخه ‌سواری است. ساحل چپکرود به ‌عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری معرفی شده است.

 جویبار 78974654121

پل آزان

پل ازان در روستای ازان جویبار، روی رودخانه سیاهرود قرار دارد . این پل هم، مانند خشت پل، مربوط به دوران قاجار بوده و دارای شش چشمه طاق است که چشمه میانی آن مرتفع ترین طاق‌هاست . به طوری که ارتفاع آن از بلندترین نقطه تیزی طاق از سطح آب رودخانه به ۶متر می‌رسد. مصالح به کار گرفته شده در شکل گیری پل عمدتا آجر و ملاط ساروج است. جهت پل تقریبا شرقی و غربی است و دارای ابعادی به طول ۸۰ متر و عرض ۱۵/۳ متر است. گذرگاه پل دارای پوشش بتنی است که طبق شواهد موجود سابقا سنگفرش بوده است. در طرفین گذرگاه پل جان پناهی تعبیه شده که دارای پوشش بتنی است. این پل روستای حیدرکلا ازان و جاجی کلا را به هم وصل می‌کند.

 جویبار 7889785103

تکیه کرد کلا

این تکیه در ۲۸ کیلومتری شمال غربی شهر جویبار در روستای کردکلا قرار دارد و دارای نمای آجری و سقف پوشیده از سفال می‌باشد. معماری این تکیه شامل یک ایوان با شش ستون چوبی، اتاق‌هایی در دو طبقه به طور قرینه و شاهنشین طبقه دوم است که در سال ۱۲۸۰ هجری قمری ساخته شده است.

تالاب لاریم

تالاب لاریم در استان مازندران و در فاصله ۲ کیلومتری دریای خزر و در شمال شهرستان لاریم واقع شده است. این تالاب در ارتفاع ۲۱ متری سطح آب‌های آزاد قرار گرفته و از تالاب‌های بزرگ و مهم استان مازندران به شمار می‌رود. طول تالاب ۱٫۵ کیلومتر و عرض آن ۱ کیلومتر است. هر ساله پرندگان کنار آبزی و آبزی فراوانی برای زمستان گذرانی به این تالاب مهاجرت می‌کنند. مهم ترین گیاهان تالاب (آبندان) لاریم را آلاله آبی، علف هفت بند، نی، بارهنگ آبی، گوشاب، عدسک آبی، آزولا، سازیل، شال تسبیح، لاله مردابی، نیلوفر آبی، قمیش، لویی، اسپرغان، علف حصیر، هزارنی، تیرکمان آبی، زنبق مردابی، علف شاخی و اویار سلام تشکیل می‌دهند.

 جویبار 87456150662

کلاگر محله

کلاگر محله یا کوزه‌ گر محله شهر جویبار را مهد سفال مازندران می‌دانند. اینجا می‌توانید همه نوع سفال را مشاهده کنید و جنس دلخواه خود را انتخاب کنید. کوزه‌ گر محله یکی از محله‌های قدیمی جویبار است که در سال‌های نه چندان دور کارگاه‌ های سفال ‌پزی زیادی داشته و استادان زیادی را به عنوان یکی از مناطق فعال در سفالگری معرفی کرده است. قدره (کاسه آش)، گومبکا (ظرف مخصوص نگهداری نیشکر)، دوشون (ظرف مخصوص تولید کره)، گل لوه (ظرف مخصوص درست کردن ماست) و نمک شور ( ظرف مخصوص نگهداری نمک) از جمله ظروف سفالی مازندران بودند.

سیاهرود

سیاهرود رودی مهم جاری در شهرستان‌های قائمشهر و جویبار استان مازندران که به دریای خزر می‌ریزد و از جاهای دیدنی جویبار به حساب می‌آید.

چرا ویلا در شهر جویبار بخریم؟

خرید ویلا در مازندران یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در حوزه سرمایه گذاری املاک و مستقلات محسوب شده که  در بین انبوه شهرهای موجود در استان مازندران، جویبار به دلیل برخورداری از بهترین موقعیت مکانی و جغرافیایی جزو انتخاب های اولیه سرمایه گذاران جهت خرید ویلا در مازندران می باشند. شهر جویبار مازندران به دلیل فاصله کم با  تهران و شهرهای اطراف دارای جایگاه ویژه ای که به علت برخورداری از زیباترین جاذبه های گردشگری و حضور توریست ها و گردشگران بی شمار به عنوان یکی از  شهرهای مهم مازندران، جهت خرید ویلا در شمال معرفی می شود.

 جویبار 07896541203

قیمت ویلا در شهر جویبار چگونه است؟

از آنجا که هدف برخی از خرید ویلا در جویبار صرفا  گردش و تفریح نیست و در کنار لذت بردن از زیبایی های این منطقه به ویلاهای موجود در مناطق  به چشم سرمایه گذاری و افزایش قیمت نگاه می کنند، قیمت ویلا در جویبار از معقوله های مهمی به شمار می رود. انتخاب محل مناسب از فاکتورهای موثر در قیمت گذاری املاک بوده  به همین منظور جویبار به دلیل شهری درحال پیشرفت و همچنین تراکم پایین جمعیت دارای ویلا و در کل املام مقرون به صرفه ای می باشد.  اگر کسانی که قصد خرید ویلا در جویبار را دارند با اطلاعات کافی و از درست ترین راه ها در کنار مشاوره های یک مشاور املاک خوب و معتبر در این مسیر قدم بردارند مسلما یک سرمایه گذاری سودمند را انجام خواهند داد.

چرا شهرهای شلوغ برای سرمایه گذاری در شمال مناسب نیستند؟

معمولا بعضی از شهرهای شمالی هستند که ساخت و ساز ویلا در آن ها خیلی زیاد اتفاق افتاده است و ویلاسازی در این شهرها به اوج خود رسیده است.  در واقع به مرور زمان با سرمایه گذاری های متعددی که در بخش مسکن در این شهرها انجام شده است هم اکنون این شهرها جزو مناطق پیشرفت کرده به حساب می آیند که دوران رشد خود را سپری کرده اند. به همین جهت ما شهرهایی چون شهر جویبار را که هنوز در آغاز مسیر رشد و پیشرفت هستند و در آینده ای نزدیک شاهد افزایش قیمت ویلا در این شهرها خواهیم شد را بیشتر برای سرمایه گذاری در شمال به شما پیشنهاد می کنیم. این شهرها جزو شهرهای دارای تراکم جمعیت پایینی هستند که هنوز ظرفیتشان برای ساخت و ساز ویلا کامل نشده است بنابراین سرمایه گذاری در این شهرها می تواند در آینده سود زیادی را نصیبتان کند.

چرا خرید ویلا در جویبار یک سرمایه گذاری پر سود و مطمئن می باشد؟

  • ویلاهای جویبار  قیمت مناسبی دارند • هزینه های پایین زندگی در جویبار
  • بهره مندی از بهترین آب و هوای شهر جویبار
  • جمعیت کم جویبار عامل مهمی برای رقابت در ساخت و ساز ویلا

 جویبار 0789645130

آینده خرید آپارتمان در جویبار چگونه است؟

خرید آپارتمان در جویبار یکی از راه هایی است که در صورت داشتن سرمایه مناسب می توانید به سود بسیار خوبی برسید و حتی از این طریق کسب درآمد کنید. سرمایه گذاری شما در جویبار کشور می تواند در زمینه های مختلفی شکل بگیرد و بستگی  به آن دارد که چه مقدار برای انجام این کار در نظر گرفته اید و با این نوع از سرمایه گذاری چه هدفی دارید. دراین میان خرید آپارتمان در جویبار نیز به سرمایه گذاری مناسبی تبدیل شده است. شهر جویبار از آن نظر که آب و هوای خوبی دارد و موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد، حتی در بعضی مواقع توصیه پزشکان می باشد که به برخی از مراجعه کننده های خود پیشنهاد می دهند در این مناطق زندگی نمایند تا حال بهتری را کسب نمایند. پس چنین مناطقی هم برای زندگی و هم سفر مکان بسیار خوبی خواهد بود. اینکه در طول زندگی بتوانیم چند روزی را به استراحت بپردازیم و از حال و هوای زندگی شهری دور باشیم بسیار در روحیه ما تاثیر گذار خواهد بود.

نکات مهم خرید آپارتمان در شهر جویبار برای رسیدن به سود چگونه است؟

عوامل زیادی برای خرید آپارتمان در جویبار پیش روی شما قرار دارد که این عوامل در تصمیم گیری شما بسیار دخیل هستند، و برای اینکه یک سرمایه گذاری در شمال کشور داشته باشید که به سرانجام خوبی ختم شود و برای شما سود دهی به همراه داشته باشد باید به نکات زیادی توجه کنید.
  • از جمله مواردی که باید در هنگام خرید آپارتمان در جویبار به آن توجه داشته باشید: موقعیت آپارتمان و راه های دسترسی آن است که بر قیمت گذاری ملک نیز تاثیر گذار است. هر چه آپارتمان و ملکی که دارید به مرکز شهر جویبار  نزدیک تر باشد مسلما به امکانات شهری نیز نزدیک تر است که باعث افزایش قیمت آن هم می شود.
  • نوع ساخت، مصالح و متریال به کار رفته در ساختمان نیز از دیگر عوامل موثر و تصمیم گیری در خرید برای شما می باشد، به علت شرایط آب و هوایی جویبار باید از مصالحیاستفاده شود که متناسب با این خطه باشند و عایق کاری ساختمان که باید به درستی صورت بگیرید تا در طول زمان به ساختمان خسارت وارد نشود.
  • تاسیسات ساختمان و کیفیت آن ها نیز نقش موثر در خرید و قیمت آپارتمان در جویبار دارد همچنین امکانات موجود درون ساختمان، و از همه مهم تر وضعیت سند ملک می باشد که از مسائل مهم در خرید آپارتمان در شهر جویبار  به شمار می روند.
  • طراحی داخل و خارج آپارتمان در شهر جویبار نیز در جایگاه ویژه ای قرار دارد. ابتدا خریدار اولین موردی که به آن برمی خورد و نظرش را جلب می کند ظاهر و شکل ساختمان می باشد که باید طراحی بیرونی و داخلی آپارتمان به گونه ای باشد که باعث جذب افراد به خود شود.
این مواردی که نام برده شد از مسائل مهمی هستند که در هنگام خرید آپارتمان در جویبار باید به آن ها توجه لازم را داشته باشید و به بررسی و ارزیابی دقیق آن ها بپردازید تا بتوانید یک سرمایه گذاری  با آینده ای روشن برای خود رقم بزنید.

عوامل مهم برای موفقیت خرید زمین در شهر جویبار

مهم ترین عاملی که سبب می شود شما در این مسیر موفق شوید پیدا کردن زمین مناسب در شهر جویبار است که باعث شود سرمایه‌گذاری با موفقیت و درآمد بالا همراه باشد. زمانی که اقدام به خرید زمین در جویبار می کنید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید از جمله: بررسی اسناد مالکیت زمین، موقعیت جغرافیایی زمین، نزدیک بودن به جاده اصلی، مشخص بودن کاربری زمین و … می باشد. سعی کنید در ابتدا هدف خود از خرید زمین در شهر جویبار مشخص کنید به علت اینکه کاربری زمین ها باهم متفاوت هستند و در سرمایه گذاری شما تاثیر می گذارند.سعی کنید حتما اطلاعات لازم در این زمینه را جمع آوری کنید در این مطلب به مزایای خرید زمین در جویبار اشاره ای داشتیم، پیشنهاد می کنیم برای رسیدن به موفقیت و نتیجه مطلوب با مشاوران با تجربه و معتبر که در این زمینه تخصص دارند همراه شوید و از آنان درخواست کنید تا در این زمینه شما را کمک و یاری سازند تا زمینی مناسب در این نقطه از شمال خریداری کنید.

چرا به اجاره ویلا  در شهر جویبار به صورت اختصاصی نیاز داریم؟

رهن و اجاره ویلا در جویبار صرفاً برای افراد ثروتمند یا مشهور ارائه نمی‌شود. مجموعه ویلاهای خصوصی اجاره‌ای با پرداخت هزینه‌های مشخص برای مسافران در دسترس است. قیمت رهن و اجاره ویلا در جویبار بسته به فصل مسافرت و تعداد مهمان‌ها تعیین می‌شود. اگر قصد دارید به همراه اعضای خانواده دوستان و آشنایان خود یک استراحت چند روزه را در بهترین شهر مازندران داشته باشید، حتماً اجاره ویلای اختصاصی در شهر جویبار به نفع شما خواهد بود.