چشمه ورگینه وا، چشمه ای نایاب از دل ساری

12 بهمن 1401
0 دیدگاه
چشمه ورگینه وا 48549685968565865868

وقتی حرف از جاذبه های گردشگری شهرها به میان می آیدلیستی از انواع آبشار ها،جنگل ها، دریا ها،چشمه هاو مکان های  تاریخی مختلف در ذهن ها نقش بسته که هرکدام جذابیت و زیبایی خاص خود را دارد.

در این میان،چشمه ها یکی از رویایی ترین و بکر ترین جاذبه های هر شهری محسوب میشود که آب زلالش آرامش خاصی را به انسان القا میکند. در این مطلب به سراغ چشمه ای جذاب  در ساری پرداختیم که در زیبایی بی مثال است. اگر خواهان خرید ویلا در ساری هستید میتوانید موقعیت مکانی های نزدیک این چشمه را در نظر بگیرید تا هرقت که دلتان گرفت بتوانید خود را به طبیعت رسانده و از آرامشی که به جانتان تزریق میکند بهره مند شوید.

چشمه ورگینه وا 64685468546854658656

اطلاعات چشمه ورگینه وا

چشمه ورگینه وا یا گرگین وا را در یک کیلومتری روستای خوش نشان و در بخش های دودانگه ساری  میتوان یافت.

اگر از زیبایی های این چشمه بخواهیم بگوییم باید چشمانتان را ببندید و در میان درختان تنومند چشمه های متعدد را تصورکنید که هر کدام آبی زلال از درون خود تراوش میکنند که اولین چشمه در سمت راست چشمه ورگینه وا میباشد که در نهایت به رودخانه اشک سرازیر میشود.روستاییان توانستند با کمک لوله آب چشمه را به سمت چپ جاده هدایت کنند

از نکات قابل توجه این چشمه که آن را به یک جاذبه گردشگری و توریستی تبدیل کرده است خاصیت درمانی آن است که به گفته روستاییان دردهای رماتیسم و دندان را تسکین میبخشد.

گفته میشود در دوران قدیم بومیان روستا سنگ های اطراف چشمه را روی آتش داغ میکردند ودرون حوض های چوبی که هرکس از درختان برای خود ساخته بود مینداختند و از آب گرم ایجاد شده برای شستشوی خود استفاده میکردند.

چشمه ورگینه وا 4968549649685469

موقعیت مکانی چشمه ورگینه وا:

برای رسیدن به این چشمه  باید به ترتیب از روستاهای محمدآباد، کلامک، خوش رودبار، و خوش نشان بگذرید تا به جاده امامزاده درویش محمد برسید و وارد منطقه گرگین آباد شوید.

 

ارسال دیدگاه