5 نکته اصولی قبل از رهن و اجاره ویلا

18 دی 1401
0 دیدگاه
رهن و اجاره ویلا 59854685485419741

آیا قصد سرمایه گذاری در بازار ملک را دارید اما دلتان نمیخواهد ملکتان را بفروشید؟چنانچه قصد ورود به این بازار را داشته و میخواهید بدون فروش ملکتان از آن کسب درآمد داشته باشید بهترین گزینه برای شما رهن و اجاره ویلا می باشد که با این کار یک تیر و دو نشان میزنید؛ هم  ملکتان حفظ شده و هم ماهانه و یا سالانه از طریق آن پول دریافت میکنید اما هر کار و سرمایه گذاری قوانین وآدابی دارد که اگر از آن بی خبرباشید ممکن است برایتان دردسر ساز باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

نورپردازی مدرن ویلا در شب و مسیر سنگ فرشی محوطه ویلا در ساری
لذت قدم زدن در مسیر سنگ فرشی محوطه ویلای چراغانی شده

نکات قبل از رهن و اجاره ویلا

  1. بررسی هویت مستاجر: یکی از نکات مهم در مورد رهن و اجاره ویلا، بررسی دقیق مستاجر مورد نظر قبل از قولنامه است. در این راستا، انجام تحقیقاتی درباره خوش حسابی و اعتبار مستاجر و همچنین بررسی سابقه جرمی آن از طریق پلیس فتا، می‌تواند به جلوگیری از وقوع اتفاقات پیش رو کمک کند. همچنین، در قولنامه باید شرایط و مسئولیت‌های هر دو طرف به دقت تعیین شود تا در صورت بروز مشکلات در آینده، اختلافاتی بین طرفین به وجود نیاید.
  2. بررسی مشکلات ملک قبل از تحویل از مستاجر: یکی از نکات حرفه‌ای در مورد رهن و اجاره ویلا، چک کردن همه‌ی قسمت های منزل قبل از تحویل آن به مستاجر است. در این راستا، مستاجر موظف است منزل را در وضعیتی که در قرارداد مشخص شده است به شما تحویل دهد. در صورتی که مستاجر در این مورد پایبند نباشد، شما می‌توانید مبلغی از پول پیش را به منظور جبران خسارت نزد خود نگه دارید. همچنین، بهتر است در قولنامه شرایطی را برای بازگشت اجناس به حالت اولیه تعیین کنید تا در صورت بروز مشکلات در آینده، اختلافاتی بین شما و مستاجر به وجود نیاید.
  3. بررسی قابلیت پرداخت مستاجر: قبل از اجاره دادن ویلا و آپارتمان، باید از قابلیت پرداخت مستاجر مطمئن شوید. برای این منظور، می توانید از مدارک مالی و درآمد مستاجر استفاده کنید.
  4. بررسی شرایط مالی: در قرارداد رهن و اجاره باید شرایط مالی را دقیقاً مشخص کنید. این شامل مبلغ رهن، اجاره، تعهدات مستاجر در قبال خسارات و ضرر و زیان های احتمالی است.
  5. بررسی وضعیت فنی و ساختاری ملک: قبل از رهن و اجاره دادن ویلا و آپارتمان، باید از وضعیت فنی و ساختاری ملک اطمینان حاصل کنید. این شامل بررسی سیستم های گرمایشی، سرمایشی، آب و برق، سقف و دیوارها و … می‌شود. با توجه به وضعیت املاک،باید اقدام به اصلاح و تعمیرات لازم کرد تا در آینده مشکلات و خسارات ناشی از نقص‌های فنی و ساختاری به وجود نیاید. همچنین، برای اطمینان از ایمنی و بهداشت ساختمان، باید از وضعیت ساختمان و مواد ساختمانی استفاده شده نیز اطمینان حاصل کرد.

 

لذت برپایی آتش دور صندلی های سنگی ویلا جنگلی
لذت برپایی آتش کنار صندلی های سنگی ویلا جنگلی

نکته آخر

رهن و اجاره در ساری و دیگر شهرهای بزرگ یکی از بهترین راه های کسب درآمدی مطمئن میباشد که نگرانی بابت از دست دادن سرمایتان شما را تهدید نمیکند امارعایت اصول و قوانین  خاصی را میطلبد پس بهتر است برای جلوگیری از هر پیشامدی قولنامه خود را نزد املاک معتبری ثبت کنید.

با توجه به جذابیت ویلایی و گردشگری شهرهای شمالی ازجمله شهر ساری ، قیمت‌های این املاک در این مناطق بسیار بالا است و معمولاً سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران با خرید و ساخت ویلا، به صورت دائمی یا به صورت موقت آن را  اجاره می‌دهند و درآمد قابل توجهی را از این طریق کسب می‌کنند.

در برخی شهرهای شمالی، به دلیل فصل‌بندی گردشگری و وجود فصول تعطیلات، درآمد حاصل از رهن و اجاره ویلا در فصول گرمایی، معمولاً بسیار بالا است و این امر می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و مالکان ویلا سود قابل توجهی را به همراه داشته باشد ؛ رهن و اجاره ویلا در ساری و دیگر شهرهای بزرگ یکی از بهترین راه های کسب درآمدی مطمئن میباشد که نگرانی بابت از دست دادن سرمایتان شما را تهدید نمیکند امارعایت اصول و قوانین  خاصی را میطلبد پس بهتر است برای جلوگیری از هر پیشامدی قولنامه خود را نزد املاک معتبری ثبت کنید.

ارسال دیدگاه