8 اشتباه رایج در خرید ملک + راهبرد های آن

20 مرداد 1402
0 دیدگاه
ویلا با نمای سفید قهوه ای و محوطه سنگ فرش شده و باغچه سرسبز 215212

تجربه خرید نادرست ملک و فراموشی نکات و جنبه‌های کلیدی آن، احساس ترسناکی را به دنبال دارد. این احساس معمولاً به دلیل هزینه‌های بالای معامله بروز می‌کند و انتظار می‌رود که خریداران از نتیجه خرید خود راضی نباشند. بهترین راه برای جلوگیری از اشتباهات رایج در خرید ملک، پیش از هر چیز، انجام تحقیق کامل درباره آن اشتباهات و خطرات می‌باشد. پس از آشنایی کامل با آنها، بهتر است از مراقبت و اجتناب از این اشتباهات اطمینان حاصل کنید. این رویکرد به شما کمک می‌کند تا در مسیر خرید ملک در ساری، با اطلاعات بهتری به سمت تصمیم‌گیری حرکت کنید و از پتانسیل‌های بدون داشتن اطلاعات کافی پرهیز کنید.

ویلا با نمای سنگی ومحوطه سنگ فرش شده و تراس با گلدان های سرسبز 441524152
ویلا نمای سنگی

اشتباهات رایج در خرید ملک

اشتباه اول

از اشتباهات رایج خرید ملک، امضای قرارداد بدون اطلاع از قیمت منطقه و عدم انجام تحقیقات کافی است و منجر به تجربه‌ای ناخوشایند می شود. بنابراین، توصیه می‌شود قبل از خرید هر ملکی، به تحقیقات دقیقی در مورد قیمت‌های منطقه و شرایط بازار پرداخته و از منابع مختلف و معتبر برای اطلاعات استفاده کنید. همچنین، پیشنهاد می‌شود پس از امضای قرارداد، از وکیل یا مشاور ملکی استفاده کنید تا از هرگونه اشتباهات قانونی و مالی جلوگیری شود. این اقدامات به شما کمک خواهد کرد تا از تجربه‌ی مثبت‌تری در فرآیند خرید ملک بهره‌مند شوید.

راهبرد پیشگیرانه از اشتباه اول:

قبل از خرید هر گونه ملک ابتدا از شرایط بازار ملک و قیمت منطفه مورد نظر آگاه باشید، استفاده از مشاور ملکی یا وکیل به جلوگیری از اشتباه به شما کمک شایانی میکند.

ویلا دوبلکس نما رومی با محوطه سرسبز و جنگلی 4241254
ویلا دوبلکس نما رومی با ویوی جنگلی

اشتباه دوم

خرید ملک بدون تجهیزات و امکانات اساسی، یکی از اشتباهات رایج خرید ملک است. بسیاری از افراد به منظور فرار از تورم، خرید ملکی را در طبقه چهارم و بدون وجود آسانسور و پارکینگ انجام می‌دهند و از بررسی فضای اطراف و محل نیز غفلت می‌کنند. در نهایت، ملک را با قیمت کمتری نسبت به قیمت خریداری شده، به فروش می‌رسانند.

اشتباه سوم

وقتی به خرید ویلا در ساری فکر می‌کنیم، بسیاری از خریداران به عنوان یک سرمایه‌گذاری آن را در نظر می‌گیرند. اما در بیشتر موارد، این نگرش به دلیل استفاده از مصالح نامناسب و فروش به چند نفر، اشتباهی بزرگ است و می‌تواند سرمایه شما را از بین ببرد.

در مواقعی که آپارتمان به چند نفر فروخته می‌شود، دادگاه حق را به آن کسی می‌دهد که ابتدا خرید ملک را انجام داده است. بنابراین، به شما توصیه می‌کنم که به سازندگانی که با آنها آشنا نیستید مراجعه نکنید و تجربه نشان داده است که سازندگانی که سرمایه کافی برای ساخت دارند، حداقل تا قبل از پایان ساختمان هیچگاه به فروش زودهنگام نمی‌پردازند.

راهبرد پیشگیرانه از اشتباه سوم:

به هیج عنوان به سازندگان نامعتبر و ناشناس مراجعه نکنید و قبل از خرید ملک در مورد سازنده تحقیقات لازم را انجام دهید.

ویلا با نمای سنگی قهو ه ای رنگ 65635
ویلا نما سنگی

اشتباه چهارم

از نکات قبل از خرید ملک در حال ساخت به این اقدامات میتوان اشاره کرد: در صورت خرید ملکی که در حال ساخت است، قبل از هر اقدامی، درخواست پایان‌کار جدید را از سازنده بخواهید. این درخواست به دلیل این است که در بسیاری از موارد، سند با پایان‌کار قدیمی تنظیم می‌شود و بعد از مراجعه به شهرداری برای دریافت جواز ساخت یا پایان‌کار جدید، مامور بازدید شهرداری با متراژ دقیق روبرو شما را آگاه می‌کند که متراژ کمتری نسبت به سند وجود دارد و شما باید به اداره ثبت مراجعه کنید.

راهبرد جلوگیری اشتباه چهارم:

قید متراژ پس از اخذ پایان‌کار در قرارداد است و پس از دریافت پایان‌کار جدید، برای تنظیم سند اقدام شود.

اشتباه پنجم

یکی دیگر از اشتباهات رایج در فرآیند خرید ملک، عدم مطالعه دقیق قرارداد قبل از امضاء آن است. حتماً قبل از امضاء هرگونه قرارداد، وقت کافی را برای بررسی جزئیات و شرایط آن اختصاص داده و اطمینان حاصل کنید که به طور کامل درک کرده‌اید. این اقدام به شما کمک خواهد کرد تا از سرمایه خود محافظت نموده و از ورود به تعهدات غیرمطلوب جلوگیری کنید. در نهایت، با اطمینان از شرایط قرارداد، می‌توانید به امضاء آن بپردازید.

راهبرد جلوگیری اشتباه پنجم:

قبل از امضای هرگونه قرارداد حتما آن را مطالعه نموده، استفاده از مشاور ملکی هم بی تاثیر نخواهد بود.

ویلا دوبلکس چوبی و محوطه سنگ فرش شده و باغچه سرسبز 5441
آب نمای سنگی دردل حیاط ویلا چوبی

اشتباه ششم

اگر شما یک سازنده نیستید، به حرفه ساخت و ساز وارد نشوید. تفاوت اصلی بین شما و یک سازنده که چند بلوک ساختمانی را ساخته است، در هزینه ساخت است. به عنوان مبتدی، هزینه ساخت شما بیشتر از حد استاندارد و انتظار شما خواهد بود. به همین دلیل، به شما توصیه می‌شود در خرید ملک آماده، برای ساخت بیشتری دقت کنید.

اشتباه هفتم

در صورت خرید آپارتمان در ساری، از سال ساخت آن مطمئن شوید. بهترین روش برای تعیین سال ساخت، مراجعه به جواز ساخت یا پروانه ساختمانی است. با داشتن بلوک و مشخصات واحد آپارتمان خریداری شده، می‌توانید به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری مراجعه کرده و رونوشتی از جواز ساختمانی را دریافت کنید و سپس به خرید ملک بپردازید.

ویلا دوبلکس با محوطه سازی سرسبز و حیاط سنگفرش شده 452451
تلالو نور خورشید بر ویلا با نمای آجری

اشتباه هشتم

از اشتباهات رایج در فرآیند خرید ملک، عدم تطابق کد پستی مذکور در سند می‌باشد. حتماً کد پستی مشخص شده در قرارداد را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که کد پستی متعلق به همان ملکی است که قصد خرید آن را دارید. از فروشنده تاییدیه کد پستی بخواهید و پس از دریافت کد رهگیری، به استعلام کد رهگیری قرارداد بپردازید.

ارسال دیدگاه